При втраті зубів важливо підібрати для кожного пацієнта відповідний спосіб їх відновлення. Ідеальний варіант вам порадять фахівці Центру імплантації та стоматології “Інтан”. Протезування з використанням імплантів-складний, але найбільш ефективний метод. Він може використовуватися при різних варіантах дефектів зубного ряду, але імплантація верхніх зубів має деякі специфічні особливості, які пов’язані з анатомічною будовою щелепи.
Верхні і нижні зуби здаються однаковими тільки на перший погляд. Основна їх відмінність обумовлена будовою кісткової тканини кожної щелепи, що важливо врахувати в процесі імплантації імплантів. Щільність верхньої істотно нижче, оскільки навантаження на неї менше, ніж на нижню. Після втрати зуба кістка швидко атрофується, перешкоджаючи надійній установці імпланта. У таких випадках попередньо потрібно її відновлення.
При установці в цій зоні слід брати до уваги і близькість розташування гайморових пазух. При цьому дуже важливо виконати протезування в найкоротші терміни.
При недостатніх обсягах кісткової тканини в зоні бічних зубів і іклів високий ризик пошкодження пазух – імпланту просто недостатньо кістки для повного занурення, і він може пройти крізь неї. Щоб уникнути цього, попередньо проводять операцію по синус-ліфтингу-це одна з різновидів пластики, в ході якої дно гайморової пазухи піднімається за рахунок збільшення обсягу кісткових тканин. У деяких випадках використовують довгі виличні імпланти-тоді синус-ліфтинг необов’язковий.
Особливості протезування передніх і жувальних верхніх зубів
Імплантація зубів верхньої щелепи здійснюється із застосуванням двох стандартних методик. Одноетапна і одномоментна частіше використовується при відсутності передніх верхніх зубів. Основна перевага такої операції-установка імпланта за одне відвідування: в порожню лунку відразу ж встановлюють імплант, до якого кріплять коронку, не чекаючи приживлення. Але у цього методу багато протипоказань і високі вимоги до стану порожнини рота. Класичний двоетапний метод застосовують зазвичай для імплантації премолярів і молярів. Процес цей тривалий-займає кілька місяців, але більш надійний. Спочатку встановлюють імплант, а потім, після його приживлення, встановлюють коронку.
При імплантації зубів верхньої щелепи важливо не тільки відновити їх функціональність, тобто можливість пережовування їжі, але і забезпечити естетику – особливо це стосується передніх зубів, від якості яких залежить краса вашої посмішки. Тому процес імплантації володіє деякими особливостями. Зупинимося на цьому докладніше.

При установці імплантів молярів і премолярів в Центрах імплантації та стоматології «Інтан» частіше застосовується класичний двоетапний протокол протезування. Спочатку встановлюється штучний корінь, який повністю ізолюється тканинами ясен, а коронка фіксується на нього лише після того, як імплант повністю приживеться. При необхідності попередньо виконується нарощування кісткової тканини з використанням синус-ліфтингу.
Методи імплантації при повній адентії
Повна адентія, тобто відсутність всього зубного ряду, зустрічається нечасто. В цьому випадку часто використовується повний знімний протез на присосках, проте протези закривають небо , ускладнюють жування, часто зміщуються, а іноді і випадають в самий невідповідний момент. Імпланти ж позбавлені всіх цих недоліків.
Імплантація зубів на верхній щелепі при повній адентії здійснюється в Центрах імплантації та стоматології “Інтан” декількома методами:
- імплантація всіх зубів на верхній щелепі проводиться дуже рідко, і не тільки через значну вартість протезування
- установка декількох імплантів, зазвичай 7-8 штук-цієї кількості буде достатньо для якісного кріплення моста, щоб щелепа виглядала естетично привабливо
- імплантація чотирьох штучних коренів-класичний варіант для кріплення протеза, який найкраще підходить при дефіциті кісткової тканини у пацієнта, коли її нарощування не представляється можливим. Крім того, цей метод застосовують при анатомічних особливостях будови. Зони розміщення-два вертикальних (спереду) і два-під невеликим кутом (збоку)
- протезування на двох імплантах здійснюється, якщо немає можливості вживити більшу кількість штучних коренів. Імпланти в цьому випадку грають роль опори для знімного протеза, але фіксується він краще, ніж на присосках, і не вимагає застосування додаткових засобів для кріплення-гелів – мазей
Який метод протезування підійде саме вам, допоможуть визначити лікарі центрів імплантації та стоматології»Інтан”. Наші фахівці візьмуть до уваги стан кісткової тканини, анатомічні особливості будови верхньої щелепи, а також наявність супутніх патологій. Тільки при правильному підході вам забезпечена красива і здорова посмішка на довгі роки!