Безлігатурні брекети
Стрімкий розвиток стоматологічної індустрії сприяє розробці нових ефективних методів лікування найскладніших патологій зубів і порожнини рота. Сьогодні стоматологи надають такі послуги, про які пару десятків років тому можна було тільки мріяти. Серед них-виправлення зубних рядів і прикусу за допомогою брекет-систем. Ця технологія дозволяє скорегувати прикус і у дітей, і у дорослих.
Ортодонти нашої клініки використовують у своїй практиці лігатурні і безлігатурні брекети.
Безлігатурні (або самолігуючі) брекети: особливості конструкції
Назва цих брекетів говорить сама за себе: для їх фіксації не використовують лігатури – допоміжні елементи, що доповнюють основний конструктив брекет-системи – дугу і замочки. В іншому це такі ж незнімні конструкції, як і брекети з лігатурами, призначені для корекції ортодонтичеких патологій.
Металева дуга в безлігатурних системах фіксується безпосередньо в пазах брекетів і м’яко переміщує зуби, не викликаючи больових відчуттів. Вона виготовляється з металевого сплаву з «пам’яттю». Це означає, що після згинання дуга прагне прийняти колишнє положення, підтягуючи за собою зуби, на яких вона кріпиться. У міру необхідності ортодонт підтягує дугу.
Безлігатурні брекет-системи зручні і для лікаря, і для пацієнта, так як забезпечують прогнозоване переміщення зубів і спрощують гігієну порожнини рота.
Відмінність лігатурних і безлігатурних брекетів
Відсутність лігатур в самолігуючих конструкціях забезпечує їм більш естетичний вигляд, тому цим системам віддають перевагу Підлітки і молодь. Завдяки поступовому переміщенню зубів при носінні безлігатурних брекет-систем пацієнти практично не відчувають больових відчуттів і дискомфорту, чого не скажеш про лігатурних брекетах.
При порівнянні систем корекції прикусу з лігатурами і без них не можна не згадати особливості догляду за порожниною рота: наявність лігатур значно ускладнює очищення зубів після прийому їжі. Для ретельної гігієни порожнини рота пацієнту з лігатурними брекетами крім спеціальної зубної щітки знадобляться зубні Йоржики, іригатор. Самолігуючі брекети трохи менш вимогливі до догляду.
Корекція безлігатурних систем проводиться рідко: як правило, раз на два місяці, а заміну лігатур здійснюють кожні 3-4 тижні.
Незважаючи на масу плюсів безлігатурні брекети мають і ряд недоліків. Основний-висока вартість. Щоб лікування було прийнятним, фахівець може запропонувати комбінований варіант безлігатурной брекет-системи: на передню групу зубів в зоні посмішки встановити сапфірові або керамічні брекети, а на жувальні зуби – металеві.
Ще один важливий мінус конструкцій без лігатур-вони не підходять для виправлення складних аномалій прикусу, так як сила впливу самолігуючих систем слабкіше, ніж лігатурних. Останні ефективні при найскладніших дефектах, можуть використовуватися у людей будь-якого віку, і відрізняються більш прийнятною ціною.
Таким чином, не можна сказати однозначно, які брекети краще – лігатурні або безлігатурні. У кожному конкретному випадку остаточний вибір здійснює стоматолог-ортодонт, враховуючи вид і ступінь порушення прикусу, індивідуальні особливості пацієнта і бюджет, яким він має в своєму розпорядженні.
Безлигатурная брекет-система damon
Брекети damon q-один з найбільш популярних брендів безлігатурних ортодонтичних конструкцій. Вони мають запатентований механічний замок, який без додаткових елементів утримує дугу і забезпечує пересування зубів уздовж неї. Ортодонти віддають перевагу Damon q завдяки їх невеликому розміру, простоті розміщення на зубах і передбачуваності результатів корекції. Замок на брекетах не розхитується з часом, та й зламати його практично неможливо. Процес виправлення прикусу за допомогою металевих безлігатурних брекетів damon q не займає багато часу і не викликає неприємних відчуттів у пацієнта.
Авдошина Юлія Олексіївна
Ортодонт.
Стаж роботи-6 років.
У 2011 році Юлія закінчила Московський медичний стоматологічний інститут, а в 2012 – інтернатуру на кафедрі госпітальної хірургічної стоматології за спеціальністю «хірургічна стоматологія». У 2014 закінчила ординатуру МДМСУ ім. Євдокимова на кафедрі ортодонтії та дитячого протезування під керівництвом Л.В Польми.