Дентофобія: як боротися зі стоматологічними страхами?
Страх перед стоматологами-нерідке явище. Деякі пацієнти просто відкладають прийом до останнього і борються з тремтячими колінами перед входом в кабінет.
А іноді ситуація стає критичною: люди втрачають свідомість, отримують додаткові проблеми зі здоров’ям через стрес.
Звідки беруться стоматологічні страхи? Чого саме бояться пацієнти? Як побороти дентофобию? Відповіді на ці та інші питання – в цій статті.
Природа страхів
Основною причиною дентофобії є негативний досвід лікування зубів в минулому. Цей страх часто зустрічається у людей старшого віку, які змусили стоматологію часів СРСР. На жаль, в ті часи лікарі використовували мінімальну кількість анестезії. Сервіс і ставлення до пацієнта часто залишали бажати кращого.
Однак, не завжди побоювання засновані на власних відчуттях. З дитинства ми чуємо від близьких про те, що лікувати зуби – боляче. Цей факт залишається у свідомості, нехай і не завжди підтверджується особистим досвідом.
Страх почути вартість лікування також відіграє не останню роль. Стоматологія дійсно не є найбільш бюджетною галуззю медицини. Це пов’язано з використанням сучасних технологій і цифрового обладнання.
Найпоширеніші стоматологічні страхи
- Буде боляче
Боляче дійсно буде в одному випадку – якщо ви продовжите сидіти вдома і боятися зубного лікаря. Пам’ятайте, чим довше ви терпите, тим складніше буде вирішити проблему.
Розповідаємо по секрету: частина наших пацієнтів засипають в кріслах під час лікування. Чи можливо заснути, відчуваючи нестерпний біль?
Сучасні анестетики дозволяють провести будь-яку маніпуляцію без відчуттів. Не тільки неприємних-під час процедури ви не відчуєте дотиків лікаря.
Не варто лякатися і шприца: завдяки техніці безпечного уколу введення анестетика не відчувається.
- На огляді відразу почнуть лікувати
Деякі пацієнти роками відкладають похід до стоматолога, лякаючись майбутнього лікування.
Консультація не зобов’язує вас відразу ж починати усувати проблеми. На першому прийомі доктор проведе огляд і необхідні діагностичні процедури, після чого буде складено план лікування.
Погоджуватися з ним чи ні – вибираєте тільки ви. Жодна процедура не буде виконана без вашого схвалення. Після консультації ви будете знати, чи є захворювання порожнини рота, і до якого лікування готуватися.
- Лікар подумає, що мої зуби жахливі
А потім ще й обговорить з колегами. Розповість, який неохайний пацієнт сьогодні приходив: ну зовсім не вміє зуби чистити.
Зрозуміло, це не так. У кабінеті стоматолог-в першу чергу лікар. Він не дає оцінок стану порожнини рота. Його завдання-надати вам якісну допомогу.
Лікар не дивиться на те, як ви одягнені, скільки вам років і яка зморшка у вас на лобі. Він зосереджений на основному завданні – лікуванні.
Крім того, щодня стоматологи бачать стільки зубів, що у них просто немає часу на обговорення кожної посмішки.
- Непосильна сума за лікування
План лікування завжди коригується, спираючись на можливості пацієнта. Крім того, будь-яка процедура в нашій клініці може бути оплачена в безвідсоткову розстрочку.
Як боротися зі страхами?
Залишити погані спогади в минулому непросто. Рекомендуємо звикати до нової реальності безболісних маніпуляцій і доброзичливого ставлення поступово.
Якщо при думці про лікування зубів у вас починають тремтіти коліна, почніть з профілактики. Сходіть на профогляд, зробіть гігієнічну чистку.
Якщо ваші страхи засновані на думці близьких, постарайтеся не думати про їхні слова. Ймовірно, вони дійсно зіткнулися з неякісним наданням послуги. Спробуйте самі: ретельно виберіть лікаря, якому зможете довіритися. Ходити на консультації до різних фахівців – нормально: важливо, щоб між пацієнтом і лікарем виникла емоційний зв’язок.
Щоб сума за лікування не стала лякаючою, відвідуйте лікаря раз на півроку. Це допоможе виявляти проблеми на ранній стадії і вирішувати їх без великих фінансових вкладень. Набагато дешевше робити 2 чистки в рік, ніж відновлювати зуби коронками або встановлювати імпланти.