Наскільки шкідливий рентген в стоматології
Що є важливим фактором успішного лікування зубів?
Правильна, ретельна і точна діагностика порожнини рота.
Кожен аспект важливий для збору загальної картини захворювання, щоб доктор підібрав максимально правильний спосіб впоратися з ним.
Але є один вид діагностик, який дуже лякає стоматологічних (і не тільки) пацієнтів по всьому світу – рентгенологічна. Давайте розглянемо, наскільки воно впливає на організм людини.
Тип випромінювання у рентгенівського апарату-іонізуючий, що вважається найбезпечнішим. Вплив на організм у нього мінімальне.
Але чому ж використовують саме такий вид випромінювання? Відповідь проста-неймовірна здатність проникати крізь клітини організму. Завдяки хорошій вивченості цього виду діагностики та наявності чітких правил як проводити дане дослідження у нас є можливість зручно і швидко вивчити область майбутньої маніпуляції. І альтернативи у даного способу поки немає.
Як отримують зображення?
Отримання рентгенівського знімка засноване на властивостях різних анатомічних структур по-різному вбирати і відображати іонізуюче випромінювання. Готове зображення ми отримуємо у вигляді зображення на моніторі комп’ютера (при використанні спеціального датчика) або на особливій фотоплівці. Звичайно, зараз частіше використовують перший спосіб, як більш сучасний і зручний.
А для чого потрібно рентгенологічне обстеження?
Ми прекрасно бачимо зуби в зоні посмішки, але для лікаря стоматолога важливі всі анатомічні структури порожнини рота і часто ті, що приховані за яснами і кістковою тканиною. І в цьому випадку нам на допомогу приходить рентгенівський апарат.
Він застосовується під час первинного огляду для контролю ходу лікування і отримання передбачуваного кінцевого результату. Також рентген діагностику можуть проводити при повторних відвідинах для фіксації позитивного перебігу лікування.
Крім перерахованого вище, завдяки рентгену можна визначити вогнища карієсу, які ховаються в міжзубних просторах, під пломбою або коронкою (вторинний) або навіть на рівні кореня. Можна визначити їх кількість, глибину і близькість до пульпової камері.
Без даного виду діагностики неможливі операції з видалення зубів, дентальної імплантації і кісткових пластиків. Визначається товщина кістки, розташування анатомічних структур в зоні майбутньої операції, наявність запальних явищ і багато іншого. Хороша діагностика-це передбачуваний результат будь стоматологічної маніпуляції.
Чим краще отримання рентгенівського зображення через комп’ютер?
По-перше-це більш швидкий спосіб отримання знімка, завдяки чому знижується час опромінення організму (променеве навантаження). І наскільки вона зменшується ви думаєте? На 90%!
Також стоматологічний рентгенівський апарат при прицільному знімку випускає дуже тонкий пучок випромінювання, а так як відстань теж невелика, то і підсумкове випромінювання буде не більше, ніж якщо ви вирішите з’їсти пару бананів.
Максимальна кількість одержуваного випромінювання в профілактичних цілях дорівнює 1.0 МЗВ, а кожен ваш рентгенівський знімок відзначається в медичній карті.
Рентгенівське дослідження-одне з найважливіших винаходів в медицині і без нього вже неможливо уявити жодне лікування. Якщо ви переживаєте щодо діагностики, тоді записуйтеся до нас на прийом, адже в клініках найсучасніше обладнання, яке служить для отримання вами найкращого лікування.