Одноетапна імплантація зубів: швидке відновлення
Відсутність зубів-проблема не тільки фізіологічна, але і психологічна. Людина з дефектами зубного ряду часом не може посміхнутися, вести вільний діалог, тому скорочує взаємодію з оточуючими, замикається в собі. Крім того, від погано пережованої їжі порушується стан травної системи, а від надмірного навантаження починають страждати сусідні зуби.
Як всього цього уникнути? Один із способів вирішення такої проблеми-одноетапна імплантація зубів. Суть технології в тому, що відновлення зубного ряду за допомогою незнімних протезів можливо практично відразу після імплантації штучних коренів в щелепну кістку. Все лікування проходить в один етап, а не в два, як при класичній двоетапної імплантації.
Швидке відновлення можливості жувати і естетики зубного ряду, відсутність швів і розрізів дозволяють пацієнту в короткі терміни повернутися до звичайного життя: їсти, пити, працювати, бути соціально активним.
Коли показана імплантація в один етап
Імплантація імплантів в один прийом рекомендовано, якщо:
- у вас немає трьох і більше поруч стоять зубів;
- взагалі немає зубів на щелепі;
- немає можливості установки мостовидного або знімного протеза;
- спостерігається атрофія альвеолярного гребеня, пов’язана з пародонтитом, пародонтозом або багаторічним носінням знімних апаратів;
- пацієнт відмовляється чекати кілька місяців для остаточного імплантації титанових стрижнів.
Відмінність одноетапної імплантації зубів від класичної технології
Перш за все, це терміни. Якщо при одноетапної імплантації всі маніпуляції» під ключ ” проводяться за 2-3 дні, то класична технологія імплантації штучних коренів розтягується на кілька місяців.
Імплантація в один етап з негайним навантаженням передбачає, що після вгвинчування імплантів в глибокі тканини щелепи через міні-проколи ясна вже на наступний день пацієнту встановлюються легкі металлопластмассовие протези. Вони дозволяють йому повноцінно жувати і широко посміхатися. Через 3-4 місяці їх можна замінити керамічними, металокерамічними або цирконієвими конструкціями.
Перший час після одноетапної імплантації зубів важливо дотримуватися певних правил при прийомі їжі: не вживати дуже тверду, надмірно гарячу або холодну їжу, щоб не пошкодити тимчасовий протез і прискорити процес адаптації організму до стороннього тіла. Крім того, слід відмовитися від надмірних фізичних навантажень, а також активно займатися щоденною гігієною (для чищення зубів використовувати тільки м’які щітки).
При класичній двоетапної технології травматичність втручання більш виражена: на першому етапі проводиться операція з імплантації штучного кореня, яка передбачає клаптевий надріз ясен з подальшим ушиванням. Іноді цій процедурі передує операція з нарощування кістки. Тільки через 2-5 місяців (після остаточного приживлення імпланта) переходять до заключного етапу – протезування. Щоб зняти зліпки, знову потрібно розкрити ясна оперативним шляхом. В цілому при класичній двоетапної імплантації необхідно 2-3 хірургічних втручання на відміну від одноетапної. Ціна одноетапної імплантації зубів зазвичай нижче, ніж вартість установки імпланта з протезом за класичною технологією.
Як проводять одноетапну імплантацію зубів
На першій зустрічі стоматолог проводить візуальний огляд пацієнта, дає рекомендації щодо аналізів і проведення рентгенологічного дослідження або комп’ютерної томографії. При необхідності проводиться санація порожнини рота: лікування зубів, уражених карієсом, видалення зубного каменю, професійна чистка ультразвуком і апаратом AirFlow.
За результатами рентгена і томографії доктор планує лікування і моделює майбутній протез, підбирає потрібну форму і довжину вживлюваних конструкцій. Потім виготовляється хірургічний шаблон-з його допомогою визначають точне місце входження імпланта в кістку.
Наступний крок-безпосередньо імплантація: штучний корінь імплантується в кісткову тканину. На час приживлення імпланти повинні бути максимально захищені від пошкоджень. Крім того, пацієнту хочеться відразу позбутися від дефекту в порожнині рота, тому в цей же час на імплант встановлюють тимчасову коронку з недорогого матеріалу.
Остаточна установка постійних протезів проводиться після контрольної перевірки стану імпланта через 2-3 місяці.