Раннє виправлення прикусу
На сьогоднішній день в США все рідше можна зустріти старших школярів з брекетами, що докорінно відрізняється від ситуації 60-х років. Тепер лікування брекет-системою у дітей проходить в набагато більш ранньому віці. У чому причина таких змін?
Американська Асоціація ортодонтів рекомендує починати лікування прикусу з 6-7 річного віку, як тільки починається прорізування постійних зубів і стають очевидними проблеми з прикусом.
Доктор Кагалоссі, професор і директор відділення ортодонтії Медичного Університету Нью Джерсі: “у період 6-7 років відбувається активне зростання щелеп. Це ідеальний час для визначення, чи потребує дитина в ортодонтичному лікуванні, і визначенні термінів початку цього лікування.”
Багато проблем прикусу у дітей, наприклад скупченість зубів, набагато легше вирішити в ранньому віці. Перш, ніж постійні зуби проріжуться, можна допомогти їм прорізатися в правильній позиції. Адже досить часто зустрічається, що зубна дуга занадто мала, щоб розмістити всі зуби. Ще кілька десятиліть тому єдиним рішенням в цьому випадку було видалення декількох зубів і вирівнювання інших по дузі.
Важливо відзначити, що діти, які отримують ранню ортодонтичну допомогу, можуть все ще потребувати надалі в лікуванні дитячих зубів брекет-системою або іншими апаратами, але тривалість його буде менше, а можливості корекції без видалення зубів і щелепно-лицьових операцій більше.
Ознаки, що дитина може потребувати ортодонтичного лікування
- рання або пізня зміна молочних зубів постійними. У нормі вона починається з 5-6 років і до 13 років прорізаються всі постійні зуби.
- складнощі з жуванням і / або відкушуванням;
- ротове дихання;
- шкідливі оральні звички, такі як смоктання пальця у віці п’яти років;
- порушення мови;
- протрузія передніх зубів (сильне висунення різців вперед);
- проміжки або незмикання зубів;
- зрушення щелепи в момент відкривання або закривання рота (перехресний прикус);
- скупченість передніх зубів у віці 7-8 років.
Переваги раннього втручання
- контроль росту щелеп;
- регулювання ширини верхньої і нижньої зубної дуги;
- напрямок прорізування зубів в бажану позицію;
- зменшення ризику травматизації висунутих передніх зубів;
- допомагає прибрати шкідливі звички смоктання пальця, які ведуть до відкритого прикусу;
- нормалізує або покращує функції ковтання і мови;
- підвищує самооцінку;<
- потенційно спрощує, а також скорочує терміни подальшого ортодонтичного лікування;
- запобігає ймовірність непрорізування постійного зуба через брак місця.