Відбілювання зубів в домашніх умовах: чи можливо це?
Сліпуча посмішка-мрія багатьох. Домогтися білизни зубів можна не тільки в кабінеті стоматолога!
Саміра Муратівна Курбанова, ортопед, терапевт і дитячий стоматолог Новогіреєво, розповіла нам про систему домашнього відбілювання Opalescence. А ми-ділимося з вами!
Чим домашнє відбілювання відрізняється від кабінетного?
Концентрацією активних речовин і комплектацією. У клінічному наборі є спеціальні насадки для покриття зубів матеріалом, а в домашньому – капи.
Що ще входить в набір домашнього відбілювання Opalescence?
4 зручних шприца по 1 і 2 мл спеціального гелю і капи, які можна замовити у стоматолога за індивідуальним відбитком зубів. Я не рекомендую купувати універсальні капи: чим щільніше вони буде сидіти на зубах, тим ефективніше пройде процедура відбілювання.
Завдяки чому досягається ефект освітлення емалі?
Склад являє собою прозоре речовина з активними компонентами. Речовина працює дуже просто: активатор розщеплює пероксид карбоміду і водень, внаслідок чого вивільняється окислювач. Саме він розчиняє пігмент, забарвив поверхню зубів.
Як правильно використовувати елементи набору?
В процесі процедури необхідно строго слідувати інструкції. Заповніть капу гелем, видавлюючи його тонкою смужкою, рівномірно розподіліть і щільно притисніть до зубного ряду.
Капу можна залишити на ніч, або носити протягом дня від 1 до 10 годин, в залежності від концентрації і бажаного ефекту. Система Opalescence випускається в трьох концентраціях-10, 15 і 20%. Проконсультуйтеся з лікарем-він підкаже, який склад підійде вам.
У чому полягають основні переваги домашнього відбілювання?
Головна перевага-простота використання. Не потрібно витрачати дорогоцінний час на дорогу до стоматолога, проводити годину на прийомі – просто видавіть гель, надіньте капу і продовжуйте займатися своїми справами.
Крім того, концентрація домашнього гелю нижче, ніж у кабінетного, а тому воно є більш щадним. Якщо ви не наважуєтеся на відбілювання у стоматолога, але мрієте про сліпучу посмішку, Opalescence-ідеальний варіант.
Кому підійде домашнє відбілювання?
Показаннями є зміни кольору емалі. З віком захисна оболонка зуба стоншується, і він стає вразливим до харчових барвників. Особливо сильно страждають зуби любителів кави і курців.
Чи є протипоказання для домашнього відбілювання?
До абсолютних протипоказань відносяться алергія на компоненти гелю, стоншена емаль, період вагітності і лактації, серйозні хронічні захворювання і юний вік – відбілювання рекомендується проводити після 16 років.
Існують і відносні протипоказання-тобто ті, які можна усунути. Ними є ураження зубів карієсом і наявність твердих відкладень.
Як доглядати за порожниною рота після процедури?
Важливо розуміти: збереження результату відбілювання залежить тільки від вас. У перші два тижні необхідно утриматися від чаю, кави, газованих напоїв з барвниками, яскравих фруктів і овочів. Представницям прекрасної статі доведеться на кілька днів відмовитися від яскравих губних помад.
Хоча б в першу добу після процедури рекомендується утриматися від куріння. ДО РЕЧІ, відбілювання-відмінний привід попрощатися зі шкідливою звичкою:)
Уникайте кисломолочних продуктів-вони провокують підвищену чутливість емалі.
Чистіть зуби після кожного прийому їжі. Крім того, рекомендується використовувати фторуючі ополіскувачі, зубні пасти і флоси.
Бажано повторювати процедуру раз в 6-12 місяців, щоб результат радував вас довгі роки.
Послуга доступна в мережі клінік . Виконайте мрію про білосніжну посмішку-записуйтеся на консультацію!
Стаття складена на основі інтерв’ю з лікарем-стоматологом клініки Самірою Муратівною Курбановою і перевірена їй і 16.12.2020.
Курбанова Саміра Муратівна
Ортопед, терапевт, дитячий стоматолог
Стаж роботи – 3 роки.
У 2014 році закінчила Стоматологічний факультет Самарського державного медичного університету, в 2015 – інтернатуру за спеціальністю лікаря-стоматолога загальної практики. У 2018 році – ординатуру з ортопедичної стоматології в НМХЦ ім Пирогова.